Не знаю як ви, але я, коли мені хамлять, іноді жахливо гублюся. Це завжди відбувається від несподіванки. Я не можу зібратися з думками, щоб хоч якось гідно відреагувати. До всіх інших пороків людським я ставлюся цілком терпимо, змирившись з тим, що людина недосконала, як, втім, і сам світ. Але неприємних мені людей обходжу стороною, в контакт по можливості не вступаю.

Хто з нас не стикався з «носієм мерзенних яєць, з яких вилуплюються згодом марнославство дурня, якщо він вважає себе розумним, низький погляд боягуза, боязко поглядав на господаря, шляхетність як у курки, базікання, щедрість черв'яка, розсудливість чайника, грюкати на плиті і даремно вихідного пором ... »

Я щаслива людина і рідко стикаюся з хвалькуватими, боязкими, нестриманими, пихатими, скупими, хитрими, агресивними ... Одним словом, з неприємними мені людьми. Ні, звичайно, мова не йде про людину, що володіє всіма цими якостями одночасно. Але погодьтеся, що достатньо і одного з них, щоб викликати відторгнення.

Такі всім неприємні. Вони і не прагнуть подобатися, їх не хвилює те, що вони викликають неприязнь у інших. Можливо, це від егоїзму, а, може, просто через лінощі. Адже щоб викликати симпатію, треба бути добрим, хорошим, культурним, а для цього потрібно щодня прикладати зусилля.

Хтось скаже, що це зовсім не обов'язково - подобатися всім. І тут я погоджуся. Але людина - істота соціальна і не може зовсім не думати про інших, про почуття, які ти в цих інших викликаєш.

Добре, якщо вдома зі своїми близькими вони міняються в кращу сторону, але частіше за все вони не змінюють собі. Ну, хіба що в рідкісні моменти власної доброти. Наприклад, жадібний раптом пригостить тебе шматочком шоколаду, чим теж кілька спантеличить. Вже не вірячи в його щедрість, будеш шукати в цьому якийсь підступ (не з підлоги чи піднято це шматочок).

Зопалу нагрубіянити близьким, сказати щось образливе не складно. Втома, погане самопочуття, невдоволення собою - все можна нервово перекинути на голови батьків або дітей. Близькі люблять і всі стерплять і пробачать.

Це для того, щоб сказати приємне, потрібен привід, а образити можна і просто, проходячи повз.

Хами щиро вважають, як і шановні медики, що стримувати себе не можна, це шкодить нервовій системі. А значить, треба знімати напругу, підвищуючи голос на колег, на сусідів (друзі-то вже все розчинилися), на перехожих, несподівано вибухнувши, заволати або нагрубити.

І якщо такий, регулярно запальний, опинився в родині, в колективі, треба просто виробити певні правила поведінки з ним.

Іноді слід набратися терпіння (хай людина виговориться, викричиться) спокійно вислухати його думку і тільки після, висловлювати своє в доброзичливому тоні. Але не варто накопичувати в собі роздратування, образи. «З'ясовувати стосунки» треба відразу ж.

Іноді все вдається звести до жарту або легкому розмови по душам. Але бувають і такі випадки, коли треба рішуче і жорстко, не зриваючись на істерику, осадити кривдника. Грубіянять звичайно слабкі люди, які поважають тільки силу. І цю силу треба вміти продемонструвати. Але не атакувати і не захищатися, а з гідністю дати відсіч.

Важливо і потрібно зупиняти тих, хто ображає тебе словом чи вчинком. Не тільки заради себе, а й заради самого кривдника. Відчуваючи безкарність і вседозволеність, він і далі буде так себе вести і не тільки з вами.

Але перш давайте пам'ятати, що ми маємо право нікому не дозволяти знімати на нас напругу і псувати нам настрій. І що ми в будь-який час можемо назавжди відмовитися від непрємного нам спілкування. Адже кожен з нас заслуговує любові і поваги!

Джерело