Твій світ

Твій світ

Объявление

Новий соціальний проект, спрямований на пропаганду здорового життя, вирішення проблем повсякденного і особистого характеру. У нас немає сухих статей, які пропагують теорію. У нас цікаві і пізнавальні статті, поради, перевірені досвідом інших, переконливі факти. У нас є все, що вас цікавить, а якщо немає, то буде. Твій світ - зроби свій світ кращим

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Вы здесь » Твій світ » Портал » Підробіток улітку

Підробіток улітку

Сообщений 1 страница 9 из 9

1

Влітку час можна проводити по-різному: ніжитися цілими днями на сонечку, не роблячи зовсім нічого, читати книжки, безперервно тусуватися з друзями, або... працювати. Якщо ти дивишся в майбутнє, хочеш набути цінного досвіду і заробити грошей на свої потреби, лови наші поради, куди піти працювати влітку.

По-перше, розпитай у знайомих дорослих, чи немає у них чого цікавого для тебе на літо. Раптом вони якраз шукають таку помічницю, як ти. Якщо нічого не знайдеш, зневірятися не варто - тобі допоможе Інтернет!

Якщо ти знаходишся в якихось або соціальних мережах, наприклад в ЖЖ, то знайди там комьюніті по працевлаштуванню і регулярно проглядай оголошення в них.

За статистикою бірж праці для студентів, особливий попит влітку мають вакансії офіціантів в кафе, а на другому місці - менеджери з продажу. Заробіток офіціанта може варіюватися залежно від місця роботи і щедрості відвідувачів, що залишають чайові.

Яких тільки оголошень про роботу влітку не знайдеш в Інтернеті: одні пропонують попрацювати продавцем солодощів, напоїв і морозива в центрі столиці: робота з понеділка по суботу з 12-00 до 20-00, оплата 95 руб/час + відсоток від продажів. Інші звуть роздавати візитки і рекламні буклети компанії за стійкою-стендом в аеропорту: робота на літній час‚ графік роботи 5/2‚ по 8 годин в день‚ заробітна плата 4 000 грн/мес.

Такі оголошення можна знайти на сайтах по працевлаштуванню в розділі «робота для студентів». Також ти можеш проглянути розділи «робота в Інтернеті» і «робота вдома».

Ми радимо тобі шукати роботу за твоїму смаком.

Якщо ти натхненна поетеса, то можеш підробляти написанням віршів на вітальні листівки. Оплата - 10 доларів за 4 строчки шедевра. Якщо ж з римою ти не дружиш, але хороша в прозі, то можеш спробувати стати позаштатною співробітницею журналу. Шукай такі оголошення в розділі «робота (підробка) по набору тексту», або відправляйся в найближчі видавництва і пропонуй їм свої послуги. Якщо ти знаєш іноземні мови, то можеш перекладати тексти або влаштуватися гідом в своєму місті.

Найпоширеніший, мабуть, варіант підробки для студентів - стати промоутером. Або підробляти, роздаючи рекламні листівки.

Якщо ти студентка музичного училища, можеш спробувати влаштуватися в ансамбль, що грає в клубах. Виступи на публіці не тільки приносять гроші, але і задовольняють амбіції.

Є ще варіант роботи кур'єром - за умови, що ти хочеш навчитися орієнтуватися в своєму місті і любиш гуляти.

Також тобі слід знати, що крупні корпорації обожнюють брати на роботу студентів: на ресепшен, в call-центр або в поштову службу. І якщо ти мрієш зробити кар'єру в корпорації, то цей варіант якраз для тебе, адже потім ти можеш залишитися там працювати.

І не турбуйся, що робота, пропонована як підробка, може не зовсім відповідати твоїм професійним цілям. Адже багато компаній, що пропонують підробку, сповідують принцип відкритих кар'єрних сходів: почавши працювати кур'єром або офіціанткою, ти, можливо, доростеш до топ-менеджера.

Сподіваємося, що сайти праці допоможуть тобі знайти найкращий для тебе варіант! Ось посилання на них: http://ukrjob.net/, http://work.com.ua/, http://job.ukr.net/.

Бажаємо успіху в пошуку! Будемо дуже раді, якщо поділишся з нами результатами.

0

2

1. Курьер. Мабуть, перше, що приходить на думку. Головна вимога - добре орієнтуватися на місцевості. Але ця праця, треба зауважити, не з легких. Цілий день мотатися з одного кінця міста до іншого, не кожному під силу.

2. Промоутер - людина, що роздає листівки чи пропонує товари для дегустації. Якщо ти готова тривалий час стояти на одному місці, варто спробувати!

3. Ростова лялька. Любиш грати з дітьми, тоді уперед! Але тут є один момент - костюм досить важкий, в ньому може бути душно і не дуже зручно. А працювати величезним ведмедем у критичні дні зовсім нелегко!

4. Учасник телепередач. Для всіх цих численних ток-шоу глядачів, як ти розумієш, не напасешся. Тому організатори із задоволенням запрошують людей «поплескати». Ще й по телевізору покажуть!

5. Вигульщик собак. Зустрічала напевно людей з цілим оберемком собачих повідців. Більше, звичайно, ця професія популярна на заході, але й в нашій країні вона з кожним роком набирає популярності.

Джерело

0

3

Як черкаські підлітки заробляють гроші влітку

Підробіток на канікулах! Для неповнолітніх черкасців у базі Черкаського обласного центру зайнятості немає жодної вакансії. Роботодавці не беруться працевлаштовувати дітей. Мовляв, завелика відповідальність. Вантажники, мийники посуду, укладальники-пакувальники та продавці потрібні, однак повнолітні. За місяць такого тимчасового підробітку вони отримують від 960 до 1600 гривень. Незважаючи на невтішні реалії, найбільш наполегливі старшокласники та студенти доводять істину: хто шукає – той знайде. Як черкаські підлітки заробляють гроші влітку знає Марина Лук’яненко. Подробиці – у спеціальному репортажі.

16-річний Влад Трейдін цього літа зі школяра перекваліфікувався на продавця морозива.
Владислав Трейдін, школяр-трудівник: «Мені захотілося мати свої кишенькові гроші, тому я купив собі «От и до», почав гортати, знайшов роботу на літо, потрібен був реалізатор морозива».
Тепер хлопчина заробляє близько вісімдесяти гривень на день. А все тому, що знає секрет продажу солодкої прохолоди.
Владислав Трейдін, школяр-трудівник: «Ввічливість треба, щоб була, а також уміння рахувати гроші»».
Кревні гривні Влад витрачає на власні потреби. На квіти та подарунки для коханої заповзятому трудівнику також вистачає.
Можливість заробити черкаським підліткам цього літа вже традиційно дає і місцева влада. Директор КП «Дирекція парків» запрошує школярів і студентів попрацювати в міських парках. Вони прибиратимуть, полотимуть бур’ян, поливатимуть дерева та квітники. Робота, запевняє Олександр Радуцький, – не складна.
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Згідно з чинним законодавством, діти працюватимуть по 4 години на добу, заробітна плата за місяць складатиме 600-700 гривень. У минулому році можу сказати, що дуже багато було подяк від батьків, що діти не ходили десь, а працювали. Вони знають тепер ціну зароблених грошей».
Цьогоріч у парках міста працюватимуть півтора десятка дітей. Їхні трудові будні розпочнуться вже цієї п’ятниці. Нікіта на літніх підробітках у парку вже другий рік поспіль. Зароблені минулоріч гроші студент витратив на літній відпочинок.
Нікіта Кузьменко, студент: «Я узнал от своих друзей, устроился на работу и совместил приятное с полезным – и копейку заработал, и городу помог. Мне понравилось в прошлом году там работать, потому я решил и в этом году заработать денег еще».
Старшокласник Ярослав – фрілансер. Працює там, де платять. Особистий рекорд із заробітку – 160 гривень за день. У свої 17 юнак має досвід роботи кур’єром, промоутером, продавцем-консультантом. Однак найбільше йому до душі фах дизайнера комп’ютерної графіки. Цим, говорить хлопчина, можна заробляти і влітку, і взимку.
Ярослав Некрасов, школяр-трудівник: «Я сижу за компьютером и делаю заказы, то есть делаю все, что так или иначе связано с компьютерной графикой. Я не устаю, работаю в спокойной обстановке и получаю за это деньги, так что все нормально».
Фінансовою незалежністю Ярослава пишається його мама.
Наталя Некрасова, мати школяра: «Он знает, сколько он заработал за определенное количество времени денег и знает, на что он их потратил. Допустим, на личные нужды он уже брал не у меня деньги, а сам со своей зарплаты платил за пополнение мобильного счета, за услуги парикмахера, даже покупал продукты. Надеюсь, что теперь, когда он будет тратить свои деньги, будет задумываться, стоит ли так легко с ними прощаться».
Аналогічно на власні потреби старшокласники та студенти заробляли і двадцять років тому, підсумовує обласний посадовець Микола Ткаченко.
Микола Ткаченко, заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської ОДА: «Я пригадую, як мій син на канікулах завжди працював, одного літа підробляв на заводі шампанських вин. Його тоді тільки відкрили, м’язи підкачав і грошей заробив. Купив собі джинси та кросівки».
Щоправда, різниця між «тоді» та «тепер» суттєва: як не крути, а більшість школярів нині на канікулах байдикує. Та й роботодавці працевлаштовувати неповнолітніх не поспішають. Нарікають на завелику відповідальність. Знавці черкаського ринку праці, натомість, наголошують: «Хто шукає – той знайде».

Джерело

0

4

Аліна, спробувавши "батьківського хліба", вирішила заробляти самостійно

Робота на літо приваблює не всіх. Та для студентки четвертого курсу Аліни Хоменко літо – гаряча пора. Дівчина з 17 років влаштовується на тимчасові роботи, щоб мати власні кишенькові гроші.

– Багато моїх одногрупників не хочуть працювати влітку, мовляв, це час для відпочинку, - розповідає Аліна. – Я ж знаю, що це не так. Якщо тільки "гризти граніт науки" п’ять років поспіль, то після закінчення навчання на хорошу роботу не важко влаштуватися.

Першим її підробітком було допомагати матері продавати квіти на ринку.

Однак така робота дівчині швидко набридла. Вона почала шукати альтернативу. Коли зрозуміла, якою важкою працею батьки заробляють гроші, просити на власні забаганки не хотіла, а однієї стипендії не вистачало.

– Після першого курсу влаштувалася офіціантом у ресторані. Там часто святкують весілля, дні народження, корпоративи, тож основна робота припадала на вечір. День же був вільним. У ресторані я заробляла 800 - 900 гривень у місяць, іноді отримувала ще чайові. Цього мені вистачало, та коли ж розпочалося навчання, мусила звільнитися, хоча й не хотіла.

Наступного літа Аліна працювала закрійником корсетів весільних суконь та продавцем у магазині жіночого одягу. Та цей період дівчина згадує неохоче.

– Працювати без офіційних документів продавцем дуже складно, власнику легко обдурити найманого працівника, а після всього мені не заплатили обіцяних грошей і відпочити я не встигла, - каже Аліна Хоменко.

Найкраще дівчині працювалося минулого літа репетитором. Оскільки у четвертокурсниці є молодша сестра, то проблем у спілкуванні з дітьми, за словами Аліни, не виникало.

– Давала приватні уроки з англійської мови, - каже дівчина. – Було чимало кумедних ситуацій. Наприклад, мама семирічного Ігоря, з яким у мене був урок, попросила мене відвезти хлопчика до бабусі і ми з ним заблудилися.

Репетиторством дівчина заробила собі на золотий ланцюжок і цим дуже задоволена. Вважає, що літній підробіток – це не лише можливість заробити кишенькові гроші, а спосіб налагодити зв’язки з потенційними роботодавцями і набратися досвіду у спілкуванні з начальством. Цього літа дівчина візьметься за роботу одразу після здачі останнього іспиту.

Джерело

0

5

Молодь на праці

Попрацювати влітку корисно і для людей, які матимуть зайву копійчину, і для держави, що отримає додаткову робочу силу. У цьому переконує президент спілки орендарів і підприємців України Віктор Хмільовський. Особливо, на його думку, це корисно для молоді. «Для молоді це перші кроки у стосунках із роботодавцем. Наприклад, моя племінниця, студентка медичного університету, працює операційною сестрою. І я впевнений – їй це в майбутньому знадобиться».

Киянка Владислава також вирішила підробити влітку, оскільки потребувала, за її словами, «швидких коштів». Щоб отримати місце офіціантки, куди дівчина спершу пробувала влаштуватися, у неї бракувало досвіду. Відтак Владислава знайшла собі підробіток за оголошенням біля метро. «Біля метро побачила об’яву, що потрібні продавці телефонних карток для поповнення рахунку. Заманювали вони цифрами зарплати: 100-150 гривень на день. Я пройшла співбесіду, почала працювати. Було дуже важко, бо навантаження просто шалене. О 7 або 8 ранку треба вже бути в офісі, забирати свою сумку з картками, перераховувати їх по накладній і їхати на свою точку, щоб почати роботу близько 9 годин ранку. До 7-8 вечора працювала. Після того – знов до офісу, віддавати гроші. Щоб отримати на руки 100 гривень на день, треба карток продати на 5000 гривень».

Як свідчать дані центрів зайнятості і кадрових агентств, на літо компанії відкривають вакансії кур’єрів, асистентів, а також беруть так званих «трейні» - стажерів, яким у випадку успішної практики обіцяють подальше працевлаштування, розповідає Ганна, менеджер з персоналу. «Така робота має певні ризики: працедавець може ошукати, не дати зарплатню. Але якщо треба забезпечити собі спокій і ці 3 місяці не думати, а чи заплатять мені, чи буду я працювати ще, треба всі важливі моменти обговорити з роботодавцем на початку. Якщо він не хоче підписувати з вами якусь чинну трудову угоду або строкову трудову угоду, то можна домовитися на так звану угоду підряду. У ній визначено, що ви робите, в який термін робите і скільки вам за це заплатять». Це найкращий варіант для людей, які шукають зараз роботу на 2-3 місяці, запевняє менеджер із персоналу.

Джерело

0

6

Літо!
Для кого - веселий безтурботний відпочинок або просто валандання вулицями, скверами та пляжами, звичайні літні розваги...
А хтось і відпочиває, і використовує літні канукули, аби заробити собі грошей на всілякі приємності.
На роліки, наприклад. Або на подорожі. На електронну читалку, урешті решт :)

Чому влітку?
Тому що вчитись у школі і одночасно працювати - нелегка справа. Та й влітку можна знайти купу роботи на свіжому повітрі, що теж приємно.

Подивимось, як може заробити собі грошей пересічний школяр.

1. Тварини
Відпустки, канікули, подорожі...У багатьох людей є домашні тварини- коти, собаки, рибки, хом'ячки або просто домашні рослини. Не будеш жеж все це тягнути за собою у відпустку!
Якщо ти любиш тварин та вмієш з ними поводитись - врятуй людей, запропонуй їм свою щиру допомогу!
Ну і можливий іще вигул тварин, поки їхні господарі на роботі.
Прооплату: Перетримка невеличкої собаки або кішки коштує до 50 гривень за добу. Велика собака - до 90 гривень. Це - вартість послуги професіоналів, ти можеш брати трошки дешевше. Не тому, що ти - школяр, не тому, що ти демпінгуєш! Тому - що ти поки що не професіонал цієї справи.

Годування рибок - думаю, що для тітоньки-сусідки можна зробити таку послугу гривень за 50 на місяць :) і тобі неважко спуститись або піднятись сходами // ліфтом до сусідської квартири, і рибки сусідські ситі, живі та здорові. А на додачу можна полити квіточки. А дві сусідки - ось тобі вже й сотня гривень :)
Корисна порада: Попроси допомоги у батьків - можливо, у них є знайомі, що якраз підійдуть для ролі роботодавця. І дитині знайомих довіряють більше, ніж комусь сторонньому.
Можливі проблеми: не завжди батьки раді новому чотирилапому сусіду. Перш ніж домовитись із тваринко працедавцем, обговори ідею з батьками.

2. Промоутерствo
Це, якщо ти не знаєш, роздача рекламних матеріалів. Візитівки, афішки, рекламні оголошення, участь у проведенні рекламних акцій тощо.

Влітку промоутерити краще, ніж узимку, чесслово, я знаю, що я кажу :)) А що рекламних кампаній таки є і є багато - то не сиди на місці спробуй підшукати собі щось до смаку.

Де шукати таку роботу? В Інеті, на сайтах пошуку роботи.
Прооплату: за годину роботи промоутером можна заробити від 12 до 20 гривень.
Корисна порада: бери із собою друзів - працювати буде веселіше.
Можливі проблеми:знайди відгуки про компанію-працедавця - чи чесні вони, чи правильно розраховуються з найманими робітниками.

3. Вантажник
Літо - сезон овочів та фруктів.
Раніше досить популярними у хлопців були підробітки на базарах - вантажником.
Робота доволі важка, потребує певної фізичної сили.
Але :) Є ій інша сторона медалі. Це ж майже шаровий спортзал :))
Прооплату: від 100 гривень на день.

4. Збір урожаю
Робота не найлегша, але здорова. Фізична праця на свіжому повітрі ще нікому не шкодила.

Ну і сюди ж можна віднести продаж продукції із власного городу або дачі.

Можна робити оптові закупівлі у сусідів - і їм допоможеш, і собі грошей заробиш.

Прооплату: як продаси, так і заробиш
Корисні поради: добре все прорахуй, перш ніж братись за нелегку справу продажу смакоти.
Можливі проблеми: не завжди легко знайти місце, де можна продавати овочі-фрукти, та й конкуренція чимала.

5. Доставка товарів.
Гігантська кількість інтернет-магазинів говорить нам про що? Про те, що хтось має доправляти до покупця придбаний товар!
Величезний плюс цієї роботи - ти точно добре будеш знати своє місто :) Іще один плюс - іноді окрім зарплатні перепадають чайові, що теж приємно, агааа :)
Прооплату: чайові не розрахуєш, а ось ставка для кур'єра - у середньому близько 2000 гривень. За умови повної зайнятості.
Корисна порада: відповідальність, відповідальність і ще раз відповідальність! Це гроші і товари, і це - робота в команді.

6. Робота вожатим у таборі

Це - лише для старшокласників, не молодших за 16 років.
Тут набираєшся такого досвіду, який не знайдеш ніде більше.

- спілкування з людьми - і дорослими, і не дуже
- класна практика - зацікавити народ, повести його за собою, розвиток лідерських якостей
- необхідність розрулювати складні ситуації
- ну і свіже повітря :))) і активний відпочинок
Можливі проблеми: різні люди, різні діти і все, що з цього витікає

7. Літо - пора фестивалів
Кожен фестиваль потребує волонтерів - не можна сказати, що платять класно, але тут точно нудитись не будеш і зможеш зазнайомитись із дійсно класними людьми. А це - дужжжже важливо!
Крім розваг, ти зможеш подивитись на фестивальну кухню зсередини та пізніше спробувати себе у організації подібних заходів
Прооплату: кожен проект по-різному.
Корисні поради: не бійся проявляти ініціативу!

8. ХендМейд.
Літо - пора голих ший, ніг, рук, животів і теде :)
Поглянь навколо (і на себе також :)) - бачиш, скільки прикольних прикрас на людях?
І на хлопцях, і на дівчатах, і на старих, і на дітлахах, і на гламурних дамах, і на неформальних-неформальних неформалах :)

Прикраси, та і взагалі все інше, зроблене руками, наразі суперпопулярне.
Береш кілька майстеркласів, кілька прикольних ідей - і вперед!

До речі, помиляються ті, хто вважає хендмейд чисто дівчачою справою. Хлопці теж у ньому шарять!
Розмальовування футболок, байків, скейтів, рюкзаків тощо - класна ідея для заробітку.
Прооплату: на кожну ціну є свій покупець. І на кожен товар - також.
Корисні поради: вкладай душу, будь оригінальним, розвивайся, використовуй фантазію - і все буде ок. Не забувай про якість, тому що "хендмейд" - не синонім "неохайний" та "тяп-ляп аби ручками".

9. Популярний вид підробітку - вуличні музики :)
Якщо ти вмієш грати на якомусь досить мобільному музичному інструменті, співати щось прикольне - то не вагайся!
Тут заробіток спрогнозувати важко, він залежить і від якости виконання, і від репертуару, і від публіки, і від погоди...Проте плюс - навчишся не боятись публіки. А там - вуличні музики часто стають популярними. Впадеш у око чергової "Фабрики зірок" - і ось тобі  популярність :)
Прооплату: не вгадаєш :)
Корисні поради: не тушуйся, не бійся :) Нічого страшного немає у тому, аби радувати людей піснею. Підбери якісний репертуар, якийтобі самому співати буде прикольно та приємно. Радій і даруй радість іншим.

І налаштовуйся на краще :)
Ти - не перший підліток, який хоче заробити - і ти це зможеш!
Джерело

0

7

Буває ж таке – і джинси нові хочеться, і трубу новеньку, і велик…хочеться - а грошей немає :(.
Що робити? Сидіти і скніти? Нєєє!!! Заробити!
Завжди можна знайти собі підробітку-халтуру, як колись казали «без відриву від виробництва». Тобто гнучкий графік, який і школі не зашкодить, і весь твій вільний час не з’їсть. Ну, на жаль, не факт, що ти із самого початку будеш заробляти собі на окрему квартиру та на машину. Але :) з часом, може, саме ця робота дасть тобі більше, ніж просто гроші.

Так, для початку треба сісти і подумати, що тобі подобається робити (сидіти і втикати в телевізор – не робота :)). Можна навіть записати, що подобається. Потім із цього списку вибери те, що ти вмієш вже зараз.

Ти вмієш плести із бісеру? Ремонтувати велосипеди, перепрошивати мобілки та айПоди, ставити вінду та інший софт? Не боїшся маленьких і геть незрозумілих дітей? Швидко і без помилок набираєш текст? Добре пишеш реферати? Шаришся по Інтернету? Не боїшся спілкуватись із незнайомими людьми?
Вже цими вміннями ти точно заробиш собі на нові джинси! І май на увазі: ці декілька пунктів – лише вершина айсбергу з можливих підробіток.

Хенд-мейд. Бісер. Є багато майстер-класів, де можнанавчитись робити елементарні феньки або буси. Крім цього, є багато книжок, де все викладено мегапросто. Є ще всілякі ФІМО, афрокосички, макраме, іграшки своїми руками, розмальовані тарілки та чашки і таке інше. Народ навіть годинники робить сам :) (!) Але якщо ти не будеш вкладати частинку себе у свої роботи, то хто їх буде купувати? Недорогої попси можна знайти де завгодно, тож будь майстром своєї справи. Це не швидкі гроші, але якщо це і так твоє хобі – чому ж не заробити на ньому?

Комп та софт. Налаштування вінди і те де. Як не дивно, є люди, які не вміють встановити вінду. Перепрошити мобілку, поганяти віруси, показати, з якого кінця підходити до фотошопу – цим також можна заробляти.

Діти. У великих містах зараз бебібум. Дітей багато, дитсадочків мало, батьки працюють багато, щоб забезпечити малечу необхідним. Можна запропонувати сусідам забирати їхню дитину зі школи або садочка, водити на танці або англійську – оплата погодинна, тож можна приблизно розрахувати, скільки ти грошей отримаєш.
Тож вдягнись акуратно, зніми прикраси, які можуть злякати малечута її батьків :0) – і вперед, це астинг на ролі Мері Попінс :).
Якщо поряд немає малих дітей – залізь на форуми, де тусуються мами-татки, і просто там запропонуй свої послуги. Проте май на увазі, що сидіти із дитиною – справа нелегка і дууууже відповідальна. І батьки взагалі товариші прискіпливі (:0). Нічого - роботодавці, скажу тобі, теж в'їдливі, і вчителі теж, агааа....

Інтернет.
Зараз є багато Інтернет-проектів, які потребують віддаленої робочої сили: Інтернет-магазини, які треба наповнювати товаром (воно ж на сайті саме не з’явиться, так?), написання статей, найпростіша оптимізація сайтів. Тут треба немає нічого страшного і суперскладного. От тільки статті треба писати якісно і грамотно. Албанська частіше за все не проходить, нєєє: :0)

Промоутерство. Всі бачили хлопців та дівчат, що роздають листівки або розказують у супермаркетах про корисність докторської ковбаси? Це, до речі, теж робота. Знайти її просто через пошукові сайти роботи. Тут також діє погодинна оплата праці.

У будь-якому разі знай: не боги горщики ліплять і ніхто не народжується з вмінням плести-ремонтувати-організовувати-і так далі. У тебе є якісь здібності – і їх треба просто знайти та використати. Будь креативним, шукай себе – і буде тобі певний шматок щастя у вигляді грошей. І самовираження.

Часто-густо через такі підробітки людина пізнає себе, свої справжі інтереси - і знаходить свій життєвий шлях. Живі приклади – багато дизайнерів використовують авторську біжутерію для своїх показіва. Тут і елегантні кольє, і прикольні брошечки, і прикраси на волосся. А що модників у нас багато, і кожен такий один, і хоче мати авторські прикраси - є всі шанси стати популярним.

До речі – хобі може стати твоєю професією, а це чудово. Як казав Френк Синатра – я роблю те, що мені подобається, а мені за це ще й гроші платять…

Нюанси.
Можна підробляти разово – і одразу отримувати гроші. А можна домовитись про декілька робіт – і забрати вже солідну суму.
Добре було б пошукати інформацію про цю роботу та про свого роботодавця – на жаль, знаєш, є вкрай непорядні люди. Працюєш-працюєш – а на виході шиш тобі із маслом. І таке буває.
Взявся за роботу – працюй! Не виконав – підведеш людей, і вони вже тобі нічого не запропонують.

Джерело

0

8

Нині дедалі більше українських старшокласників у вільний час та під час канікул влаштовуються на тимчасову роботу, аби здобути професійний досвід або фінансову незалежність. В Україні організацією роботи учнів загальноосвітніх шкіл займаються відділи у справах молоді спорту, культури і туризму районних державних адміністрацій, повідомляє телеканал ICTV.

"Кожен житель країни може приїхати в будь-курортне місто і там звернутися до центру зайнятості, щоб йому підшукали підходящу роботу", - говорить Володимир Галицький, директор Державного центру зайнятості. Наприклад, за даними центру, 2010 року у Херсонській області було відкрито понад 3 тис. сезонних вакансій.

У Севастопольському міському центрі зайнятості зазвичай в наявності близько 2,5 тис. вакансій. Влітку їх кількість збільшується до 3-3,5 тис. за рахунок підробітків і сезонної роботи для школярів, студентів та молоді.

Проте, офіційно взяти на тимчасову роботу неповнолітнього підприємства зважуються нечасто через проблеми з оформленням і полегшеним графіком.

"Особи від 15 до 16 років мають право працювати 24 години на тиждень, а від 16 до 18 років мають право працювати лише 36 годин на тиждень. Звичайно, для роботодавців це не та категорія населення, яка їм приваблива у якості працівників", - говорить начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Київського центру зайнятості Майя Шурко.

До того ж, звільнення працівників молодших за вісімнадцять років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається тільки за згодою районної або міської служби у справах неповнолітніх.

Слід зауважити, що згідно з Сімейним кодексом України неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. До досягнення чотирнадцяти років дитина вважається малолітньою. Тож, після досягнення дитиною чотирнадцятирічного віку працевлаштування можливе лише за згодою одного з батьків або особи, що їх замінює.

Також, заборонено залучення неповнолітніх до роботи в нічний час, до надурочних робіт, у вихідні дні, на важких роботах і в шкідливих або небезпечних умовах.

Випробування особам до 18 років не встановлюється, проте у трудових відносинах неповнолітні мають право користуватися тими ж пільгами, що й дорослі працівники, що за об’єктивних причин також не додає роботодавцям бажання брати на роботу дітей.

Тож, поки у центрі зайнятості тільки чекають на школярів, у менш вибагливих промоутерських компаніях гаряча пора. Підліткам платять від 12 до 25 гривень за годину роздавання флаєрів чи розклеювання оголошень. Жодних трудових угод при цьому не укладають. Так, 15-річний житель Києва Алім говорить, що за 500 наклеєних оголошень отримує 50 гривень та підраховує, що, активно працюючи, за місяць заробить 1000 гривень.

Разом з тим, у деяких містах України відділи у справах молоді спорту, культури і туризму школярів намагаються залучати до громадських робіт з благоустрою. Зокрема, у Кіровограді учні вже розпочали громадські роботи.

"Заробітна плата дітям буде виплачуватися за рахунок коштів міського бюджету, - говорить начальник відділу сім'ї та молоді Кіровоградської міської ради Людмила Дорохіна. - Перший загін з 23 дітей розпочав свою роботу з прибирання скверу 40-річчя Перемоги. Основними видами робіт, на яких задіяні діти - це висапування трави на клумбах, доріжках, збір сміття, очищення від порослі тротуарної плитки".

Джерело

0

9

Літо — довгожданий час для молоді, час відпочинку. Проте гроші на розваги з неба не падають, а гаманці батьків зазвичай не бездонні. Тож у цю спекотну пору школярі та студенти «парять» мізки питанням: де можна заробити якусь копійку? «Відомості» намагалися з’ясувати, де ж можуть тимчасово попрацювати молоді люди. Як виявилося, роботу студентам і школярам, якщо не перебирати, знайти цілком реально.

З розповідей студентів та учнів, у пошуках підробітку до кадрових агентств вони не звертаються. Шукають вакансії зазвичай через знайомих або ж у рекламних газетах. Переглянувши такі, справді знаходимо низку пропозицій підпрацьовувати влітку. Найчастіше пропонують роботу продавців сезонних товарів: морозива, квасу, пива, їжі швидкого приготування. Заробітна плата — відсотки від виторгу. Більшість роботодавців воліють влаштовувати лише повнолітніх.

Зателефонувавши за одним із таких оголошень, кореспондентка «Відомостей» спробувала влаштуватися на роботу продавцем хот-догів поблизу озера Світязь. Чемний голос на іншому кінці дроту щонайперше запитав, якого віку майбутня працівниця. Дізнавшись, що їй 17, сказав, що, звичайно, хотілося, аби була старшою, одначе розмову продовжив. Чоловік повідав, що продавати «національну американську їжу» потрібно на урочищі Гряда та зауважив: працівника шукають на ціле літо. Найманця обіцяли забезпечити житлом і, як не дивно, харчуванням. Зарплатня, сказали, залежатиме від вторгованих грошей і буде не меншою за 70 гривень на день.

Ще одна поширена вакансія — офіціант у літньому кафе. Майбутньому працівнику має бути щонайменше 18 років — для засвідчення цього зазвичай вимагають паспорт. Одначе так не скрізь. Наприклад, студентка Лілія торік працювала офіціантом в одному з літніх кафе Луцька.

— Роботу знайшла через рекламне видання, — розповідає Ліля. — З документів нічого не вимагали, тільки питали, скільки років. Паспорти ми не показували. Були такі дівчата, які, обманюючи, казали, що вже повнолітні. Робочий день розпочинався о пів на десяту ранку та завершувався об одинадцятій вечора. Працювали за графіком: тиждень працюєш, другий удома. Проте іноді працювали й по півтора тижня, часом і посуд допомагали мити, бо посудомийка не справлялась. Умови праці не найкращі, та я задоволена, бо був молодий колектив.

Влаштовуючись на роботу, Лілія жодних договорів із роботодавцями не укладала, лишень домовилися про «ставку». Вона становила смішних 300 гривень на місяць. Одначе студентка мала пристойні чайові, яких вистачало на особисті потреби. Завдяки такому графіку мала час і на відпочинок.

З оголошень у газеті ми також дізналися, що шукають на тимчасову роботу: хлопців і дівчат для проведення акцій, кур’єрів, вантажників, мийників автомобілів. Неповнолітнім пропонують роздавати листівки, обіцяють 100-200 гривень на день. Бувалі ж розповідають, що за таку працю насправді отримуєш 50-70 гривень щодня.

По селах влітку заробляють навіть наймолодші, збираючи ягоди та гриби. Невдовзі розпочнеться чорничний сезон. Як розповіла восьмикласниця з Маневиччини, працювати виходить близько сьомої ранку й збирає ягоди до 18-ї. Так, працюючи цілий день, увечері до кишені вдається покласти чи не сотню гривень. Враховуючи те, що сезон триває до кінця липня, за цей час дітвора непогано поповнює свій бюджет. На такі заробітки до родичів у село традиційно з’їжджається й міська дітвора.

Для особливо ризикових є цікавий варіант попрацювати на південному узбережжі. Таким чином вдасться поєднати відпочинок і роботу. Вже з середини весни в Інтернеті починають з’являтись оголошення з пропозиціями підзаробити. Найчастіше робочих шукають у табори — потрібні вожаті, фізруки та плавруки, які навчаються на педагогів. Для різних турбаз, готелів шукають кухарів і гувернанток, від них вимагають наявності стажу від одного року. Новачків беруть для роботи на пляжі, офіціантами, продавцями. Творчі й активні можуть попрацювати аніматорами (артист, який, зображаючи певного персонажа, розважатиме гостей на якомусь дійстві) у комплексах відпочинку. На таку вакансію шукають дівчат і юнаків від 17 до 30 років. Зарплатня від 1500 гривень. Пропонуючи роботу на морському узбережжі, роботодавці зазвичай надають житло, подекуди й триразове харчування. Ті, хто був на таких заробітках, кажуть, що привезти зароблених грошей додому не вдається — все йде на відпочинок і розваги.

Як бачимо, знайти тимчасову роботу молоді та завзяті мають шанс. Звичайно, перераховані варіанти — не найпрестижніша праця. Та той, хто насправді хоче заробити, завжди знайде, як це зробити.

Джерело

0

Вы здесь » Твій світ » Портал » Підробіток улітку

Рейтинг форумов | Создать форум бесплатно © 2007–2017 «QuadroSystems» LLC